SERVICII TRANSPARENTE PENTRU CETĂȚENI – ADMINISTRAȚIE LOCALĂ PERFORMANTĂ (SETALP)

Primăria Municipiului Giurgiu implementează proiectul Servicii transparente către cetățeni – Administrație locală performantă (SETALP), cod SIPOCA/MySMIS 437/118751, finanțat prin Programul Operațional Capacitate Administrativă 2014 – 2020, CP1/2017.

Obiectivul general al proiectului sus menționat este creșterea transparenței, eticii și integrității la nivelul Municipiul Giurgiu, prin intermediul unor activități care vizează identificarea riscurilor și vulnerabilităților la corupție, realizarea de mecanisme și proceduri anticorupție și aplicarea unitară a acestora, realizarea unor mecanisme de cooperare cu societatea civilă, precum și îmbunătățirea cunoștințelor și a competențelor personalului propriu.

Una din activitățile proiectului sus menționat, este organizarea unei mese rotunde în data de 19.02.2019 în intervalul orar 12.00 -14.00 ce va avea loc în Sala de Ședințe a Consiliu Local în cadrul căreia vor fi diseminate și prezentate rezultatele activității, rezultatele analizei realizate cu clienții/beneficiarii activitaților Primariei si cu personalul angajat, vor fi dezvoltate cunostințele privind procesul de elaborare a Planului de integritate, a planului de acțiuni pentru implementare, monitorizare si evaluare, inclusiv stabilirea indicatorilor de succes, se vor discuta elemente de acțiune pentru implementarea si monitorizarea Strategiei Nationale Anticoruptie in vederea cresterii integritații si eficienței institutiei.

Ultima modificare: 18.08.2022 – 16:14 de către

Anteriorul DECLARAȚIA PRIVIND TAXA DE HABITAT SE POATE DEPUNE LA ORICE BIROU AL DITL GIURGIU, CÂT ȘI ON-LINE PE WWW.DITLGIURGIU.RO